در زمستان ۹۶ چه اتفاقی افتاد ؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

در زمستان ۹۶ کمترین مقدار ریزش برف و باران را در ۴۰ سال اخیر تجربه کردیم .

بسیاری از اتفاقات ناگوار زیست محیطی از جمله خشک شدن دریاچه ارومیه را شاهد بودیم ، کم آب شدن تمامی سد های کشور و به حد بحران رسیدن ذخایر آبی شهر تهران .

بعد از حجم بسیاری از تلاش مسئولان کشوری و روحانی ، در نهایت شاهد بارش نعمت الهی در اوایل بهمن ماه بودیم .

اما همان طور که همه میدانیم : “خدا به تمام امور آگاهتر است” این به چه معناست ؟

خدا می دانست که اگر نعمت الهی ببارد بسیاری زیر چادر جایی برای زندگی ندارند .

بسیاری سقفی ندارند تا در زیر آن پناه بگیرند .

کودکان بی گناهی از سرما جان خود را از دست می دهند .

بسیاری ساعت ها در اتوبان های کشور میمانند .

خدا می دانست که این برکات آسمانی برای بسیاری بدل به بلایای آسمانی می شود .

در هر حال برف بارید ، بسیار در راه ماندند ، بسیاری از سرما جان به لب شدند ، بسیاری از مسافران در فرودگاه های سراسر کشور سرگردان شدند و …

 

خبری از خبرگذاری ایسنا در روز ۱۰ بهمن ماه منتشر شد که به شکل کامل برای شما آورده ایم :

از سرگردانی ۷۲ ساعته مسافران تا پخش موسیقی‌های عجیب در سالن فرودگاه

🔹گزارش‌های مردمی حاکی از آن است که همچنان تعدادی از پروازها در مهرآباد با تاخیرهایی چند ساعته انجام می‌شود و بعضی از مسافران مجبور شده‌اند برای انجام پروازهای داخلی‌شان نیز ساعت‌ها در فرودگاه بمانند.

🔹اوضاع در فرودگاه امام خمینی (ره) بدتر از این گزارش می‌شود. گزارش‌های متعدد مردمی نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مسافران، ساعت‌ها در سالن ترانزیت این فرودگاه حاضر شده‌اند ولی با توجه به فراهم نبودن شرایط پرواز نه امکان خروج از فرودگاه را داشته‌اند نه می‌توانستند از سالن ترانزیت بیرون بیایند.

🔹گفت‌وگوی ایسنا با تعدادی از مسافران این فرودگاه نشان می‌دهد که تعدادی از افراد بیش از ۲۴ ساعت در فرودگاه امام خمینی (ره) حضور داشته‌اند و شرایط آنها به‌ویژه آنهایی که با کودک خردسال قصد سفر داشته‌اند، چندان مناسب نیست.

🔹باقی ماندن در این شرایط، باعث شده تعدادی از مسافران به حرکات اعتراضی دست بزنند و در کنار بعضی صحبت‌ها، حتی تعدادی از مردم یکی از کانترهای فرودگاه امام خمینی (ره) را نیز در اختیار گرفتند و از طریق بلندگوهای آن اقدام به پخش موسیقی‌های عجیب کردند/ایسنا