تعداد بازدید :۴۷۰
سنگاپور
سنگاپور به زبان چینی یعنی شهر شیرها (سینگا = شهر + پو= شیر). البته در سنگاپور و حومه آن از قدیم الایام هیچ شیری وجود نداشته است ! وجه تسمیه آن برمی گردد به یکی از شاهزاده های اندونزی که صدها سال قبل وقتی اولین بار به سنگاپور می آید یک گراز وحشی می بیند و فکر می کند یک شیر دیده است و از آن پس دستور می دهد که نام آنجا را سینگاپو ( شهر شیرها ) بنامند. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های آن هستند. قبلاً جایی که الان به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در رودخانه سنگاپور بود. پس از آن مهم‌ ترین مرکز تجاری و نظامی بریتانیا شد و هم اکنون نیز ارتش بریتانیا وظیفه امنیت ملی این کشور را بر عهده دارد. در فاصله جنگ جهانی دوم این کشور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال می‌شود. سرانجام در یک ضد حمله بزرگ که وینستون چرچیل آن را بزرگترین جنگ بریتانیا نامید، سنگاپور در سال ۱۹۴۵ میلادی به انگلستان رسید. هیجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ استقلال خودش را از بریتانیا بدست آورد. این شبه جزیره در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است و زمان استقلال در سال ۱۸۱۹، به یکی از پررونق ‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک ‌ترین بندرهای دنیاست. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۲۴ سانتی ­ متر می‌ رسد. این کشور یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا است. سنگاپور، توسط یک جاده ترانزیت با مالزی و دیگر نقاط جنوب شرق آسیا مرتبط است. سنگاپور یک کشور چند مذهبی است. طبق آمار سنگاپور، حدود ۵۱٪ از مردم (به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر) پیرو مذهب بودایی و تائو هستند. حدود ۱۵٪ چینی‌ها، و هندی‌های مقیم این کشور مسیحی اند. (چه کاتولیک، چه پروتستان و چه دیگر مذاهب مسیحی) مسلمانان شامل ۱۴٪ مالایی‌ها و اغلب از چینی‌ها و هندی‌ها می ‌باشند. حدود ۱۵٪ از جمعیت شناخته شده در سنگاپور نیز لائیک هستند.
نکات مهم برای سفر به سنگاپور
طول پرواز از تهران تا سنگاپور حدود 5/6 ساعت می باشد.
اختلاف ساعت: سنگاپور حدود سه ساعت و نیم از تهران جلوتر می باشد.
واحد پول سنگاپور: دلار سنگاپور
مراکز خرید در شهر سنگاپور: فروشگاه رابینسون- خیابان اورچاد- فروشگاه OG و Lucky Plaza.
ولتاژ برق: 220 ولت می باشد.
آب لوله کشی قابل شرب نمی باشد.
کد تلفن سنگاپور 00656 می باشد.
۱- سنگاپور از مقاصد امن محسوب می‌شود اما جرائم کوچک و خیابانی نظیر جیب‌ بری و کیف ‌قاپی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. این گونه جرائم بیشتر در متروها، پیاده روی خیابان های شلوغ، رستوران‌ها و لابی هتل‌ها و دیگر اماکن پر رفت و آمد اتفاق می‌افتد.
۲- باتوجه به حضور و فعالیت دزدان دریایی در سواحل اقیانوس هند در استفاده از کشتی‌های تفریحی که به همین منظور اختصاص یافته‌اند دقت نمایید.
۳- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان‌گردان بسیار سخت‌گیرانه است. این مجازات‌ها می‌تواند شامل حبس‌های طولانی و پرداخت جریمه‌های سنگین باشد و در بعضی موارد برای محکومین مجازات مرگ در نظر گرفته شده است.
۴- سنگاپور قوانین سختگیرانه ‌ای با برخی از اعمال که معمولاً جرم محسوب نمی‌شوند دارد؛ برخی از این موارد عبارت اند از: ولگردی، پرتاب آب دهان ، کشیدن سیگار، آدامس جویدن ؛ حتی ریختن زباله در خیابان هزار دلار سنگاپور جریمه دارد.
۵- با توجه به آب و هوای این کشور، عاقلانه است که همیشه یک چتر همراه خود داشته باشید.
۶- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می‌باید دوران محکومیت خود را در زندان‌های محلی سپری نماید.
۷- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعاً به سفارت یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نزدیکترین کشور اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی ‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می‌باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی ‌باشد.
۸- توصیه می‌ گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه ‌های موجود تنها برای موارد پیش‌بینی نشده بوده و نمی ‌توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری‌های خاص بهره برد.
۹- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصاً اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری‌های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع آ و ب واکسینه نمائید.
۱۰- با توجه به وجود بیماری‌های مسری نظیر هپاتیت ب و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.
۱۱- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحاً آب بطری‌های بسته ‌بندی شده) دقت نمائید.
۱۲- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

رفت و آمد:
اتوبوس:
ساعت کار: از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه : از 0/90 دلار سنگاپور تا 1/80 دلار سنگاپور( کرایه دقیق را می توانید از راننده سئوال کنید).
مترو:
ساعت کار: از 6 صبح تا 12 نیمه شب هر روز
کرایه: از 0/90 دلار سنگاپور تا 3 دلار سنگاپور
یک کارت اعتباری با نام ez-link در تمامی دستگاه های مترو به مبلغ 15 دلار سنگاپور قابل دسترسی است این کارت در تمام اتوبوس های عمومی قابل استفاده است.
تاکسی:
ساعت کار: 24 ساعته
کرایه کوتاه ترین مسیر مبلغ 2/80 تا 3/20 دلار سنگاپور می باشد که شامل اولین کیلومتر است. سپس به 0/20 دلار سنگاپور برای هر 385 متر افزایش می یابد (تا 10 کیلومتر) و برای هر 175 متر(بعد از 10 کیلومتر) کمپانی های مختلف تاکسی کرایه های مختلفی دریافت می کنند. پس قبل از سوار شدن حتماً سئوال کنید.
اطلاعات سنگاپور
نام رسمی: جمهوری سنگاپور
پایتخت :سنگاپور
تاریخ استقلال: 1965
نوع حكومت : جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری، از سال 1959
مساحت : 646 کیلومتر مربع
نژاد/ملیت: چینی- مالایایی- هندی
دین: بودایی – تائوئیست- مسلمان – مسیحی – هندو – بدون دین
زبان: چینی- مالایایی – تامیل – انگلیسی
بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور
واحد پول: دلار سنگاپور
اطلاعات سنگاپور
نام رسمی: جمهوری سنگاپور
پایتخت :سنگاپور
تاریخ استقلال: 1965
نوع حكومت : جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری، از سال 1959
مساحت : 646 کیلومتر مربع
نژاد/ملیت: چینی- مالایایی- هندی
دین: بودایی – تائوئیست- مسلمان – مسیحی – هندو – بدون دین
زبان: چینی- مالایایی – تامیل – انگلیسی
بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور
واحد پول: دلار سنگاپور
راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
1) ویزا:برای ورود به سنگاپور داشتن ویزا برای ایرانیان الزامی است. ویزا به دو روش قابل دریافت است (پروسه دریافت ویزا معمولاً بین 3 تا 5 روز کامل کاری است).
الف ) داشتن دعوتنامه رسمی از سنگاپور:
با ارائه دعوتنامه رسمی- یک قطعه عکس رنگی پاسپورت سایز با زمینه روشن و پر کردن فرم شماره 14(قابل دریافت از وبسایت سفارت سنگاپور) و کپی صفحات پاسپورت ( صفحه1 تا 10 و 35 تا 40 ) ویزای دو ماهه برای شما صادر می گردد. هزینه این نوع ویزا حدود70 رینگیت است. سفارت سنگاپور در خیابان امپنگ واقع است و ساعات دریافت مدارک صبح تا ظهر و زمان دریافت ویزا بعد از ظهر می باشد.
ب ) از طریق آژانس های مسافرتی ایرانی با ارائه مدارک و مبلغی در حدود 200 رینگیت .
کلاً آژانس های مالایی به دلیل عدم نیاز مردم این کشور به ویزا برای مسافرت به بیش از 100 کشور دنیا امور مربوط به اخذ ویزا را انجام نمی دهند. تذکر بسیار مهم : دقت کنید پاسپورت شما حتماً دارای بیش از شش ماه اعتبار باشد.
2) اسکان :قبل از سفر به سنگاپور حتماً نسبت به رزرو محل اقامت خود اقدام نمایید. این کشور با وجود داشتن صدها هتل به دلیل کثرت توریست همیشه با تکمیل ظرفیت مواجه است. بدلیل گرانی نرخ تاکسی نیز سعی نمایید حتماً در نزدیکی محل کنفرانس (در صورت سفر جهت کنفرانس) و یا مرکز شهر هتل رزرو نمایید. محل هایی مانند چاینا تاون (chinatown) - سنگاپور ریور(Singapore river)- خیابان اورچارد(orchard road) - لیتل ایندیا (little india) خیابان روچور - خیابان هولاک و ... مناسب می باشند. عموماً نرخ هتل در مرکز شهر گرانتر است ولی با توجه به نرخ بالای تاکسی و ترافیک سنگین در سنگاپورمقرون به صرفه تر می باشد.


تذکر مهم : در سنگاپور محله ای بنام گیلانگ وجود دارد که از محله های بدنام می باشد. به خانواده ها توصیه می شود از اسکان در این محله خوداری نمایند. معمولاً هتل های موسوم به 81 در این محله قرار دارند که از نرخ پائین تری نسبت به سایر نقاط این شهر برخوردارند.
3) ورود به سنگاپور:معمولاً ایرانیانی که برای اولین بار به سنگاپور می روند از باجه کنترل ویزا به اتاق افسر ارشد کنترل راهنمایی می شوند و پس از چند دقیقه کنترل اضافی اجازه ورود را به شما می دهند. در این قسمت از هر گونه صحبت اضافی با افسر کنترل خودداری نمایید زیرا این کنترل های اضافی برای اتباع بعضی از کشورها منجمله ایران یک روال است.
4) اقلام ممنوعه در سنگاپور:قوانین در این کشور بسیار سختگیرانه اجرا می شود. از به همراه داشتن هر نوع ماده دارویی مخدر و آدامس به هنگام ورود به سنگاپور خوداری نمایید. دقت کنید در ساک هایتان چاقوی بزرگ یا هر چیزی مشابه سلاح سرد وجود نداشته باشد. وارد کردن بیش از دو پاکت سیگار به سنگاپور نیز ممنوع می باشد. در این کشور فقط سیگارهایی با برچسب های حاوی بیماران سرطانی و غیره (حاصل سیگار کشیدن) به فروش می رسد.

ضمناً روزهای تعطیل و ساعات اوج ترافیک متغیر می باشد. به هر حال رانندگان تاکسی در سنگاپور مطمئن بوده و جای بحث نیست و برعکس ایران و مالزی رانندگان تاکسی در این کشور قابل اطمینان هستند. (نرخ و روش محاسبه در تاکسی به صورت بر چسب نصب شده است). یکی از موارد جالب در سنگاپور نصب تابلو روی تاکسی ها می باشد که در صورت خالی بودن تاکسی این تابلو سبز رنگ و در صورت داشتن مسافر یا مشغول بودن تاکسی این تابلو قرمز رنگ است و از دست بلند کردن بیخود برای تاکسی گرفتن جلوگیری می کند.
5) تلفن و موبایل :موبایل مالزی در سنگاپور قابل استفاده است. پس از ورود موبایل شما اتوماتیک به شرکت singtel ویا starhub دایورت می شود. نرخ مکالمه بسیار بالا بوده وبرای تماس و اس ام اس دریافتی نیز شما شارژ می شوید. لذا در صورت نیاز به تماس قبل از خروج از مالزی موبایل خود را به مقدار کافی شارژ کنید. کارت موبایل سنگاپور نیز به راحتی قابل خرید ، شارژ و استفاده است.
6) مراکز خرید :برای خرید سوغاتی ویادگاری از سنگاپور می توانید به یکی از بزرگترین و معروف ترین فروشگاه های 24 ساعته بنام مصطفی سنتر در خیابان سرانگون مراجعه کنید. این مرکز برای تبدیل دلار نیز مناسب است و قبل از تبدیل می توانید نرخ ها را در وبسایت این مرکز ببینید. برای خرید وسایل الکترونیکی نیز می توانید به مرکز خرید سیم لیم sim lim square یا فونان سنتر مراجعه کنید. مرکز خرید ویوسیتی در جلوی درب جزیره سنتوزا بزرگترین مرکز خرید سنگاپور است. طبق گفته مسئولین در روز افتتاح این مرکز خرید کل جمعیت سنگاپور در همان روز اول از این مرکز بازدید کردند! البته طبق معمول کشورهای شرق دور مرکز شهر یا همان چایناتاون برای خرید اجناس معمولی بهترین مرکز می باشد. بازدیدکنندگانی هم که قصد خرید و گردش را دارند می توانند از مراکز خرید واقع در خیابان اورچارد که یکی از خیابان های گردشگری سنگاپور می باشد دیدن و خرید کنند.
7) پول رایج سنگاپور :پول رایج سنگاپور دلار سنگاپور یا همانSGD می باشد. که در قطعات 1 ،2، 5 ،10 ، 100 و 500 دلار می باشد. شکل این پول ها یکی است و فقط رنگ آن ها متفاوت است. امنیت پول سنگاپور بسیار بالا تر از دلار امریکا بوده و تا به این لحظه پول تقلبی این کشور در هیچ جای دنیا کشف نشده است. ارزش هر دلار سنگاپور تقریباً بین 600 تا 700 تومان می باشد.
8) مالیات در سنگاپورGST (بسیار مهم) :معمولاً ما ایرانی ها به پرداخت مالیات مستقیم عادت نداریم واین موضوع برایمان بسیار عجیب و ناخوشایند است. اما در کشورهای پیشرفته مانند سنگاپور این نوع پرداخت مالیات یک امر بدیهی است. مردم این کشور بر خلاف ما پرداخت مالیات را دوست دارند چون اعتقاد دارند کل مالیات پرداختی برای بالا بردن سطح رفاه و آسایش و امنیت آن ها هزینه می شود. در سنگاپور برای هر خرید بین 5 تا 7 درصد مالیات در قیمت محاسبه شده یا بعداً به هنگام پرداخت به قیمت اضافه می شود. معمولاً برای ما ایرانی ها زمان پرداخت کرایه هتل و رستوران و... مشکل پیش می آید. که در لحظه ورود متوجه این موضوع نمی شویم و باعث درگیری و مشاجره با صندوق دار می شود. برای خرید یا اجاره هتل حتماً مبلغ مالیات را سوال کنید. برای فروش بعضی از اقلام به افراد خارجی این مالیات دریافت نمی شود یا در صورت دریافت می توانید در فرودگاه این مبلغ را پس بگیرید.
9) انضباط اجتمایی در سنگاپور:قطعاً رعایت مقررات اجتماعی در ایران با سنگاپور بسیار متفاوت است. در سنگاپور رعایت مقررات بسیار سختگیرانه و بدون توجه به ملیت است و زندگی برای ما که به بی نظمی عادت کرده ایم واقعاً سخت است. خط کشی عابر پیاده، سیگار نکشیدن در مراکز عمومی ، خوردن و آشامیدن در اتوبوس، پرت کردن آب دهان، آدامس نجویدن را در سنگاپور رعایت کنید. ممکن است در صورت مشاهده توسط پلیس جریمه نقدی و یا به کار اجباری در شهرداری محکوم شوید.
10) رشوه گیری مامورین پلیس و نظام اداری :در این کشور سعی کنید سرو کارتان با پلیس نیفتد. برای امور اداری نیز تابع قانون باشید. مطمئن باشید در این کشور مامور یا کارمند رشوه بگیر پیدا نمی شود. همه چیز بر اساس قانون است. به طور کلی اعتقاد عمومی در این کشور این است که رعایت قانون ومقررات از همه چیز و همه کس بالا تر است.
غذاهای بومی بی نظیر:
برای صرف این غذاها به رستوران های زیر بروید:

Republic Food درجاده Orchard
Food Street در خیابان Chinatown ،Smith
بازار جشن های Lau Pa Sat خیابان Boon Tat
بازار غذای Maxwell در جاده Maxwell
Makansutra Gluttons Bay در خیابان Raffles
Straits Kitchen در خیابان ایستگاه مترو Orchard
کیک هویج:کیک هویج همیشه از کیک های مورد علاقه کودکان و یکی از پرطرفدارترین کیک ها در میان سنگاپوری ها است.
خرچنگ تند و خرچنگ فلفل سیاه:خرچنگ تند یکی از غذاهای مشهور جهان است که توانسته سنگاپور را به یکی از کشورهای مطرح در آشپزی تبدیل کند. به عبارت دیگر خرچنگ تند با سنگاپور هم ردیف است.
Satay باربیکیو:این غذا در سنگاپور بسیار محبوب است، چون بصورت لقمه ای سرو می شود و می توان مقدار زیادی از آن را در یک وعده براحتی نوش جان کرد. Satay تشکیل شده از گوشتی چرخ شده بر روی سیخ های چوبی که با حرارت منقل سرخ گردیده است.
Laksa :نوعی غذای تند است که از رشته، صدف خوراکی میگو و تخم مرغ که در آب گوشت غلیظ و مزه دار شده شناورند تشکیل شده است.
Roti Prata :غذای مورد علاقه بسیاری از مردم سنگاپور غذاهای ساده است و Roti Prata هم یکی از همان غذاهاست. معمولا در غذا فروش های محله هندی ها یافت می شود، این نان شیرینی سبک و پفکی از آرد درست می شود و تا حد ترد شدن سرخ می شود.
Rojakطعم حقیقی غذاهای چند ملیتی و محلی سنگاپور است. مخلوطی از موادی مانند خیار،شلغم ،طعم دهنده موز، لوبیا،پیراشکی، ماهی، آناناس، انبه و سیب سبز می باشد که همراه تزیین خوشمزه، مغزی و ضخیم کتلت میگو، تمبر هندی لیموی تازه و پودر فلفل قرمز سرو می شود.
غذای دریایی سنگاپور :
در این رستوران ها از غذاها لذت ببرید:

- Jump Sea Food – Riverside Point شماره 30 جاده Merchand
- رستوران غذاهای دریایی Long Beach شماره1202 ساحل شرقی Park Way
- رستوران غذاهای دریایی No Signboard بلوار Raffle بازار Esplanda
- رستوران غذاهای دریایی Quayside جاده River Valley
سنگاپور را به عنوان بهشت غذاهای دریایی می شناسند. جدا از خرچنگ تند و خرچنگ فلفل سیاه، غذاهای پر طرفدار دیگر محلی شامل ماهی خاردار بخارپز شده یا سرخ شده یا به روش های دیگر، میگوی مست، آبالون بخارپز شده، خرچنگ Sashimi، سفره ماهی کباب شده و سایر غذاها می باشند.
غذا های هندی در سنگاپور :
در این مکان ها غذای تند میل کنید:

Anjappar- شماره 76 جاده Race Cource
- رستوران Gayatri کلوپ Singapore Recreation
- رستوران Indian Grill در جاده Tanglin Road
- رستوران Muthus Curry واقع در بازار Suntec City
- رستوران Rang Mahal در بلوار Raffles واقع در هتل Pan Pacific
غذاهای هندی را با امتحان Murtabak شروع کنید. نوع کاملی از Prata که مطابق با ذائقه شما است و با گوشت گوسفندی یا مرغ، پیاز و تخم مرغ پخته شده است.
غذاهای چینی در سنگاپور :
غذاهای چینی یه این مکان ها بروید:

- رستوران Crystal Jade Place در جاده Orchard شماره 19
- رستوران Din Tai Fung در جاده Orchard شماره 290
- رستوران Hai Tien Lo بلوار Raffles طبقه 37 هتل Pan Pacific
- رستوران Hua Ting در جاده Orchard شماره 442 طبقه 2 هتل Orchard
غذای چینی انواع محلی و چند ملیتی دارد. این غذاها شامل دستور پخت غذاهایی است که توسط چینی های مهاجر و بومی و چینی های خالص و با برگرفتن از طعم های هنگ کنگی و تایوانی ساخته شده اند. برای خوردن
غذاهای مالزیایی در سنگاپور :
برای خوردن غذاهای مالزیایی یه این مکان ها بروید:

- رستوران Hajjah Maimunah در خیابان Jalong Pizangl
- رستوران Nasi Padang River Valley در جاده Zion شماره 55
- رستوران Tepak Sireh در خیابان Sultan Gate شماره 73
سنگاپوری ها سنت غذاهایشان را با سنت های دیگر جهان به اشتراک می گذارند و مردم Malay و هندی از لحاظ غذاهای لذیذ و بی نظیر هیچ کمبودی ندارند. بعضی از غذاهای خوشمزه Malay شامل Merebus(رشته های تخم مرغ شناور در یک نوع سس غلیظ)، Meesiam(رشته فرنگی با سس رقیق شده) و بیف Rendong (تکه های بیف پخته شده در ادویه و سبزی).
غذاهای آمریکایی در سنگاپور :
برای خوردن غذاهای آمریکایی یه این مکان ها بروید:

- Billy Bombers خیابان Victoria شماره 200
- Kenny Rogers Roasters در بلوار Temasek شماره 64
- N.Y.D.C جاده Orchard شماره 19-02
- Swensens در جاده Orchard شماره 270 در هتل Park

بعضی از غذاهای پر طرفدار آمریکایی مانند گوشت دنده ، استیک های داغ ، کوفته هاب بی نظیر، مرغ با طعم های خاص و چندین نوع ساندویچ را امتحان کنید. از کیک ها و دسرهای خوشمزه آمریکایی غافل نشوید.
غذاهای اروپایی در سنگاپور :
غذاهای اروپایی یه این مکان ها بروید:

- Café artel در جاده Orchard شماره 68
- Pergo در جاده Bras Basah شماره 80 طبقه اول

از سوسیس های آبدار و Sauerkraut(کلم های خرد شده و ترش شده ) گرفته تا غذاهای خالص ایتالیایی تماماً با طعم خاص اروپایی شان در سنگاپور یافت می شود. برای خوردن
مراکز خرید سنگاپور
خرید پس از خوردن و آشامیدن دومین سرگرمی ملی سنگاپور است، این خود نشانه‌ ای از فراوانی مراکز خرید، مالیات‌ها و تعرفه‌ های پایین گمرکی و رقابتی بودن قیمت‌هاست. اگرچه همه چیزهایی که در سنگاپور به فروش می ‌رسند وارداتی است، اما کیفیت و بهای بسیار مناسبی دارند. فروشندگان به سبب قانون سخت‌گیر حمایت از خریداران، در کار خود صادق هستند. اغلب فروشگاه‌ها هفت روز هفته و از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز هستند، البته مغازه‌های کوچکتر، خصوصاً آن هایی که خارج از مراکز خرید قرار دارند، زودتر تعطیل می‌کنند(معمولا 7شب) و همچنین در یکشنبه ها. مواظب فروش بزرگ سنگاپور که معمولاً در ماه های ژوئن و ژانویه زمانی که مراکز خرید برای جذب مشتری همیشه باز هستند باشید.
خیابان اورکارد فرصت‌های بی‌ نظیری برای خرج کردن پس‌انداز زندگی را فراهم می‌کند، ولی تماشای آن رایگان است. پرسه در میان فروشندگان و اجناس بی‌ همتایشان در چایناتاون، هند کوچک و خیابان عرب‌ها نیز بسیار جذاب و کاشفانه است. فروشگاه‌های خیابان اورکارد و خیابان اسکاتز در آخرین جمعه هر ماه، شب خرید را برگزار می‌ کنند و خرید تا پاسی از نیمه شب ادامه دارد. فستیوال بزرگ حراج سنگاپور در ژوئن یا جولای هر سال برگزار می ‌شود و زمانی است که مراکز خرید همه مرزها را درهم می ‌شکنند تا خریداران را جذب کنند. با خرید بیش از ۱۰۰ دلار از هر فروشگاه ممکن است تا ۷ درصد مالیات کالا و خدمات که پرداخته ‌اید را در فرودگاه چانگی یا فرودگاه سلتار پس بگیرید اما کاغذ بازی‌های بسیاری دارد.
بازار خرید Ngee Ann City :این بازار با محوطه داخلی زیبا و فضای بیرونی دلپذیر در مرکز جاده Orchard قرار گرفته است و شامل Books Kinokuniya و فروشگاه های زنجیره ای Takashimaya از ژاپن است. نام های تجاری مهم و مشهوری همچون Shanghai Tang و Zara و Guess نیز در این مکان واقع اند. در Sanur غذاهای اندونزی و در رستوران Crystal Jade غذاهای چینی را تست کنید در Bricks World نیز به دنبال اسباب بازی های Lego برای کودکان باشید
وب سایت: www.ngeeancity.com.sg
مرکز خرید پاراگون Paragon :این مرکز خرید،بهشت دوستداران مارک است . برندهای بین المللی مانند Hugp ، Boss ،Etro ،G-Star ، Jean Paul Gaultier،Armani Exchange ، Alvin Klein ، Miss Sixty و غیره همگی در این محل شعبه دارند.
در حالی که بزرگترها در حال خرید هستند کودکان هم از فروشگاه های مخصوص به خود لذت می برند که شاخص ترین آن ها Toys"R"Us است. در رستوران دنج و زیبای Canele Petisserier Chocolatier در طبقه همکف غذا صرف کنید و مجموعه ای از غذاهای خوشمزه را در Din Tai Fung و My Mums Cuisine یا Spaggealies وFish&Co وBackerzin جستجو کنید.
وب سایت: www.paragonsc.com.sg
مرکز خرید Wisma Artia :
واقع در قلب خیابان Orchard و دقیقا در کنار ایستگاه مترو، این مرکز خرید با پرستیژ بهشتی است برای جوانانی که به دنبال مد روز هستند و همچنین بانوان شیک پوش. برندهای FCUK،BEBE،Forever 21 TOP SHOP قسمتی از برندهای بین المللی این مرکز خرید هستند. اگر به دنبال خرید جواهر هستید نمایندگی Lee Hwa Diamond و Deluxe By Bakerzh نیز در این مرکز واقع شده اند. صرف غذا در Wism Artic واقعا لذت بخش است. Food Republic محلی است برای صرف غذاهای محلی. Indochine برای غذاهای آسیایی و بین المللی و دو رستوران دیگر انتخاب های بسیاری را برای شما فراهم کرده اند.
وب سایت: www.paragonsc.com.sg

فروشگاه های Heeren :لباس های ارزان وارداتی، لوازم آرایشی و اصلاح موی خاص از جمله مواردی هستند که این مرکز خرید را منحصر به فرد می کنند. با ورود به فروشگاه HMV می توانید از بزرگترین مجموعه موسیقی سنگاپور بهره مند شوید. جوان ترها این فروشگاه را برای خرید های ارزان و مناسب محلی مناسب می دانند . اگر با جوان ها سفر می کنید، حتماً سری به طبقات بالایی بزنید تا از آخرین مدهای روز با خبر شوید.
وب سایت: www.heeren.com.sg
The Centerpoint:این فروشگاه که در سال 1983 افتتاح شد از جمله فروشگاه های شاخص 150ساله مجموعه فروشگاه های زنجیره ای رابینسون می باشد و برای سرویس فوق العاده و تنوع در محصولات معروف است. Centerpaint دارای مغازه های تازه تاسیس همانند British India ،UH وBling می باشد. این مرکز خرید خانوادگی همه چیز را دارا است از جمله غذاهای تازه و لباس های ورزشی و لوازم ورزشی در World Of Sport و آخرین محصولات الکترونیکی که در Harvey Norman یافت می شوند. توریست ها با خرید از این مرکز از امکانات بیشتری نیز بهره می گیرند. به سادگی با ارائه پاسپورتتان وCustomers Service واقع در طبقه اول Lourist Priullege کارت خودتان را دریافت کنید و از تخفیف آن در مغازه ها و رستوران ها لذت ببرید. یک غذای خوش طعم مثل سامسوی چیکن در Soup Cesturant و خوراک باربیکیو در Fragrance Bac-va و چلو مرغ معطر در Prinia Test روز شما را کامل می کند.
وب سایت: www.thecenterpoint.com.sg
Plaza Singapura :بسیاری از مردمان سنگاپور این مرکز خرید را به خوبی می شناسند. این یکی از اولین بازارهای بازسازی شده در سنگاپور است. Plaza Sing شامل فروشگاه های مد روز برای ارائه به خانواده هاست. در بالای تقاطع بزرگترین ایستگاه مترو در سنگاپور Dhoby Ghaut می توانید هر چیزی اعم از لوازم خانگی مد و غیره را پیدا کنید . برخی از فروشگاه ها مخصوص مادران است و یک اتاق مخصوص پرستاری از کودکان در فروشگاه ها خرید از این مراکز را برای خانواده هایی که کودک شیرخوار دارند آسانتر کرده است. برای صرف غذا به Secret Recipe،The Monhatan Fish و Leo Beijing بروید. برای خرید کارهای هنری و دستی به Spotlight مراجعه کنید.

ION Orchard :ION Orchard یکی از جدیدترین مراکز خرید سنگاپور است که در بهار 2009 درب های خود در را به روی مشتریان گشود. این مرکز خرید نمونه ای جدید از ارائه خدمات به مشتریان است و استانداردهای بالایی از یک مرکز خرید را ارائه می کند. ساختمان این مجموعه در 8 طبقه و به زیبایی برای یک مرکز خرید طراحی شده اند. 400 فروشگاه و رستوران این مرکز خرید به جهت انتخاب بهترین مارک های دنیا شاخص هستند. مارک های معروفی مانندhristian Dior ،Prada ،Cartier ،Louis و Giorgio Armani اشاره کرد.
وب سایت: www.ionorchards.com
Mustafa Center :این مرکز در سال 1973 تاسیس شده است.Mustafa Center بدون محدودیت زمانی تنها مکان علاقمندان به خرید است. این مرکز که درLittle India قرار دارد مجموعه بزرگی از انواع احتیاجات و حتی آژانس های هواپیمایی را فراهم کرده است. می توانید ارزانترین قیمت ها و حراجی های سنگاپور را با بیش از 100/000عنوان و در هفت روز هفته در این مکان بیابید. این مرکز خرید یکی از بزرگترین فروشگاه های سنگاپور است که در آن می توانید همه چیز مانند لوازم خانگی ، موبایل و وسایل الکترونیکی ، لوازم آرایشی بهداشتی و .. را تهیه کنید. جالب است بدانید این مرکز 24 ساعته باز بوده و برای تبدیل ارز هم امکانات مناسبی دارد.
وب سایت: www.mustafacenter.com.sg
Vivo City :این فروشگاه بزرگترین مرکز خرید سنگاپور است که بسیاری از مارک های معروف دنیا را در برگرفته است، به عنوان مثال می توان از GAP،Ted Baker و فروشگاه اسپانیایی Spain 2 Dreana که ارائه دهنده مارک های Desigual و FC Botiga است اشاره کرد. Vivo City همچنین دارای بزرگترین مجموعه سینمایی سنگاپور است که با مجموعه ای از 15 پرده نمایش و بیش از 2100 صندلی و همچنین پهن ترین پرده نمایش در آسیا عنوان یک مرکز سینمایی Business Class را به خود اختصاص داده است. این مرکز در مرکز خرید جلوی درب جزیره سنتوزا قرار دارد و طبق گفته مسئولین در روز افتتاح این مرکز خرید کل جمعیت سنگاپور در همان روز اول از این مرکز بازدید کردند!
وب سایت: www.vivocity.com.sg
بازار خرید Forum :در این بازار خرید خانوادگی فروشگاه های معتبر و متعدد پوشاک کودکان مانند Guess kids & DKNY Kids &Ralph Lauren &TIEN و فروشگاه های دیگر به چشم می خورند. بزرگترها می توانند لباس های مارک روز را مانند D&G/ Emporio Armani / Max Mara / Tri BeCa /Maniana Rinaldi را پیدا کنند در حالی که کوچکترها در زمین بازی در حال بازی هستند. بهترین مرکز بهداشت کودکان را در VitaKids ، بهترین کتاب ها را در Bookaburra، و بهترین لحظات شاد را در The Good day Spa بیابید.
وب سایت: www.forumtheshoppingmall.co.sg

بازار خرید Far East Plaza :جوانان به خاطر مد روز و خیابانی این بازار شیفته اش خواهند شد. فروشگاه های بسیار جذاب و زیبا در محوطه مرکزی مانند 77th Street & Area 51 تنها در سنگاپور یافت خواهند شد. در ضمن مطمئن باشید که گرسنه نخواهید ماند زبرا طیف وسیعی از خوراکی های Fast food مانند Long John Silver/KFC و کافه های Gelare را پیدا خواهید کرد.
وب سایت: www.fareast-plaza.com
بازار خرید TANGS :فروشگاه بزرگ TANGS یکی از اولین فروشگاه های بزرگ سنگاپور است که در سال 1932 تاسیس شده است. افتخار این فروشگاه ارائه خدمات اختصاصی به بازدیدکنندگان و به جا گذاشتن تجربه ای لذت بخش از خرید برای آنان است. طبقات مختلف این مرکز خرید شامل French Connection Beverly Feldman و Petit Bates است. قسمت TANG+Co گردآورنده لباس های اسپرت و راحتی است که این لباس ها مجموعه ای است از مارک های PLAY LAB قسمت Techno Bay آخرین دستاوردهای تکنولوژی را عرضه می کند. خریداران همچنین می توانند جدید ترین محصولات آرایشی و بهداشتی را از مارک های Calvin Klein و Benefit در قسمت TAGS BEAUTY HALL انتظار داشته باشند. برای آشنایی استراحت و خوردن و اشامیدن میان روز به Island Café در طبقه 4 سری بزنید.
وب سایت: www.tangs.com